
Skleroterapia – dla kogo polecany jest ten zabieg?
27 września, 2019Skleroterapia to zabieg, który stosowany jest w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej, objawiającej się m.in. pajączkami czy żylakami. Jest to jedna z najskuteczniejszych, a zarazem najmniej inwazyjnych metod leczenia żylaków. Jeśli borykasz się z tym problemem i chciałabyś się go pozbyć, to koniecznie przeczytaj nasz wpis. Wyjaśnijmy Ci w nim, na czym polega ten zabieg, a także jakie rezultaty możemy uzyskać z jego pomocą. Serdecznie zapraszamy!
Jak wygląda zabieg skleroterapii?
Zabieg skleroterapii opiera się na wprowadzaniu do rozszerzonych naczyń specjalnego preparatu, który ma za zadanie „skleić” żyły, a tym samym całkowicie się ich pozbyć. Jest on wykonywany przy pomocy strzykawki z cienkimi igłami, które zwykle nie powodują żadnego bólu czy dyskomfortu u pacjenta. Z tego względu zabieg ten nie wymaga znieczulenia i jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów.
Skleroterapia – jakie przynosi efekty?
Efekty tego zabiegu nie są widoczne tuż po jego zakończeniu. Zamykanie naczynia trwa około 3-4 tygodni, natomiast cały proces jego znikania może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od jego średnicy. Po zabiegu skleroterapii na skórze mogą pojawiać się siniaki czy obrzęki lub zaczerwienienia, jednak powikłania te nie muszą występować u wszystkich pacjentów i stosunkowo szybko się goją.