
Leczenie naczyniaków – na czym polega i kiedy nie wolno go stosować?
17 stycznia, 2020Zmagasz się z rozległymi zmianami naczyniowymi na skórze, które wpływają na komfort Twojego życia i stanowią dla Ciebie poważny problem natury estetycznej? Chciałabyś się ich pozbyć, aby cieszyć się gładką i piękną skórą? Leczenie naczyniaków to nowoczesna i bezinwazyjna metoda, dzięki której zapomnisz o swoim problemie! Sprawdź, jak wygląda proces leczenia, a także w jakich przypadkach nie możemy z niego korzystać. Serdecznie zapraszamy!
Nowoczesna metoda leczenia naczyniaków
Nowoczesną, a zarazem skuteczną metodą leczenia naczyniaków jest laseroterapia. Przy pomocy specjalnego lasera możemy usunąć malformacje naczyniowe, blizny czy pozostałości naczyniaków w sposób nieinwazyjny i bez naruszenia ciągłości tkanek. Podczas zabiegu możliwe jest odczuwanie dyskomfortu, ale nie jest on bolesny i z reguły nie wymaga stosowania znieczulenia. Samo usuwanie zmian naczyniowych trwa około kilku minut, a po nim leczony obszar jest schładzany przez kolejne 20 minut. Po zabiegu może wystąpić lekki obrzęk.
Leczenie naczyniaków – przeciwwskazania
Istnieje kilka najważniejszych przeciwwskazań do leczenia naczyniaków. Po pierwsze z zabiegu tego nie można korzystać w czasie ciąży, a także w okresie laktacji. Leczenia nie należy stosować również u osób z widoczną opalenizną lub w okresie, kiedy narażeni jesteśmy na ekspozycję na promieniowanie UV. Przeciwwskazaniem do wykonywania tego zabiegu są również choroby nowotworowe, zarówno aktywne, jak i przebyte. Nie wolno korzystać z niego również w momencie, kiedy występuje naruszenie ciągłości skóry lub stany zapalne w miejscu, gdzie ma być wykonywany zabieg.