
Leasing maszyn budowlanych – czy każda firma uzyska taki leasing?
18 kwietnia, 2018Zacznijmy od podstaw, a więc pierwsza ważna informacja – co to w ogóle jest leasing? Jest to pewnego rodzaju umowa cywilnoprawna pomiędzy dwoma stronami: leasingodawcą, zwanym również finansującym a leasingobiorcą, czyli korzystającym. Na mocy tej umowy leasingodawca udziela leasingu, czyli prawa użytkowania składnika aktywów przez określony czas, w zamian za opłatę lub serię opłat. Jest to rodzaj kredytu, z tą różnicą, że zamiast środków pieniężnych jego przedmiotem są środki trwałe, wartości niematerialne i prawne. Co leasingujemy najczęściej maszyny oraz pojazdy, chociaż leasingować można naprawdę wiele rzeczy.
Leasing maszyn budowlanych
Firmy budowlane, często uzyskują tak zwane kontrakty, dane zlecenia, które wygrywają np. w przetargach. Wyobraźmy sobie,że nasza firma wygrała owy kontrakt na remont drogi z Częstochowy do Katowic. Wszystko super, ale firma nie dysponuje odpowiednią ilością maszyn. I co teraz? Takie zapotrzebowanie można finansować leasingiem. Powiecie, ale chwila ! Taką maszynę można wynająć. Owszem można, jednak koszt jest 2-3 razy większy, niż nasza, miesięczna rata leasingowa. Leasing maszyn budowlanych może dotyczyć maszyn nowych, wtedy oczywiście rata jest większa, ale dla małych przedsiębiorców dobrym rozwiązaniem będzie zleasingowanie maszyny używanej. Natomiast, jeśli Twoja firma prosperuje dobrze, możesz pokusić się o leasing nowej maszyny. Dodatkową korzyścią będzie fakt, że dilerzy nowych maszyn budowlanych dążą do kompleksowej obsługi klienta i w pakiecie z maszyną oferują też fabryczny leasing, najczęściej na bardzo konkurencyjnych warunkach.
Na rynku finansowym jest mnóstwo firm leasingowych, które oferują swoje usługi. Żeby uzyskać dobre warunki należy przeprowadzić pewien research – porównać warunki, ceny, firmy. Nie znasz się na temacie a potrzebujesz leasing?. Znajdź doradcę i specjalistę w tej kwestii a razem uda wam się wypracować dobrą umowę leasingową.